Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

 Filter

Výrobca

Výrobca

Paraboly

Paraboly skladom, ihneď k odberu. Kvalitné paraboly a príslušenstvo na jednom mieste. V ponuke nájdete satelitné paraboly pre kvalitný príjem satelitného signálu. Na výber sú hliníkové, železné, ploché, multifokálne alebo kempingové paraboly. 

Parabola, resp. parabolická satelitná anténa, zabezpečuje nasmerovanie plošného signálu z družice do satelitného prijímača, ktorý ho prevedie na obraz a zvuk. Prijímaný signál je smerovaný do ohniska, v ktorom sa nachádza LNB konvertor. Všeobecne platí, čím je parabola väčšia, tým silnejší je signál v ohnisku a je možné prijímať aj vzdialenejšie družice so slabším signálom. 

Satelitná parabola sníma rôzne množstvo družíc, zachytený signál je následne prostredníctvom LNB konvertora spracovaný do obrazovej podoby. Počet snímaných družíc ovplyvňuje množstvo prijímaných satelitných kanálov. Veľkosť paraboly je daná intenzitou vysielania družice. Väčší priemer paraboly zabezpečí stabilnejší príjem aj v poveternostných podmienkach, napr. pri daždi, búrke alebo snežení. 

Paraboly sa zvyčajne vyrábajú z 2 materiálov - hliník a železo. Hliníkové paraboly sú ľahšie a nehrdzavejú. Železné paraboly sú ťažšie a v prípade poškodenia náteru môže dôjsť ku korózii. 

s